Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi
0462 325 52 52 - 0532 493 76 43
Başar LPG Facebook Sayfası Başar LPG Twitter Sayfası Başar LPG Youtube Sayfası

LPG Dönüşüm Hizmetleri

Uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımızla tüm araçlara LPG dönüşüm, bakım ve tadilat hizmetleri verilmektedir.

Duyuru ve Kampanyalarımız

BRC COMFORT KANPANYASI

2900TL 12 Taksit

BRC COMFORT KANPANYASI

HYUNDAİ İx35,TUCSON ve KİA SPOTACE LİKİT MONTAJLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

LİKİT MONTAJINDA DÜNYADA LİDER SİSTEM BRC ÇİFT MOTORLU PERFORMANSI BENZİNE ORANLA YÜZDE % 5 DAHA YÜKSEK BRC LİKİT SİSTEM MONTAJLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR TEST ARACIMIZ GÖRÜLE BİLİR

HYUNDAİ İx35,TUCSON ve KİA SPOTACE LİKİT MONTAJLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

FSI TSI GDI Araçlara Romano'dan Kaçırılmayacak Fırsat!

Romano dan Direkt Enjeksiyonlu araçlar için kaçırılmaz fırsat! TSI, FSI ve GDI motorlu bir araca sahipseniz Başar LPG ye gelin sizin aracınıza da LPG sistemi takalım. Üstelik çok uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile...

FSI TSI GDI Araçlara Romano'dan Kaçırılmayacak Fırsat!

LPG Bakımı Ve Kontrolleri


LPG Bakımı Ve Kontrolleri

Başar LPG, bayilik misyonunu yürüttüğü her markanın LPG bakım ve kontrollerini yapmaktadır. Bilgisayarlı test cihazlarımızla tüm marka araçlara LPG arıza tespiti yapılmakta, periyodik bakımlarınız uzman, deneyimli ve sertifikalı ustalarımız tarafından onarılmaktadır.

Yakıt tasarrufu yapmak, LPG Sisteminizi uzun yıllar sorunsuz kullanmak, yangın, patlama, tıkanma gibi olası sorunlara önceden önlem almak isteyen birçok araç sahibi gibi siz de Başar LPG servis istasyonuna gelerek genel bakım, yaz bakımı ve kış bakımı işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

Dönüşüm Sonrası Periyodik Bakımlar

LPG’li araçların periyodik bakımları her 10.000 kilometrede bir yaptırılmalıdır. Bu bakımlarda;

 • Elektrik tesisatı kontrol (özellikle kaçak akım) edilerek, baglantılarda oksitlenme olup olmadığına bakılmalı.
 • Buharlaştırıcıda (Regülatörde) biriken kostik ve yabancı maddeler temizlenmeli.
 • LPG elektro valfindeki filtre temizlenmeli.
 • Elekro valflerin ve buharlaştırıcı regülatörün tamir takımları değiştirilmeli.
 • Ana hortum ve bağlantı bileşenlerinin durumu kontrol edilmeli.
 • Basınç düşürücüsünün birinci ve ikinci kademe basıncı kontrol edilmeli.
 • Diyafram üzerindeki basıncı karşılayan delikte kirin birikip birikmediği kontrol edilmelidir.

Ayrıca aracınızı her vize işlemi öncesinde Makine Mühendisleri Odasın’a kontrol ettirerek Gaz Sızdırmazlık Raporunu almanız gerekmektedir.

Dönüşüm Sonrası Sistem Kontrolü

 • LPG Dönüşümü yapıldıktan sonra kontroller ve ayarlar yapılmalı, montajdan sonra tüm kelepçeler kontrol edilmelidir. Depoya bir miktar LPG doldurulmalı ve tüm bağlantı yerleri köpükle kontrol edilmeli bağlantı yerlerinde gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. LPG tankı doldurulduktan sonra köpükle kontrol edilmeli dolum ağzı ve dolum hattında sızıntı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca dolum tabancası gaz basma görevini bitirdikten sonra dolum ağzı içindeki bilyanın görevini (geri gaz kaçışısın engelleme) tam yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir.
 • LPG tankı herhangi bir sebepten dolayı boşaltılacaksa kesinlikle bu işlem kapalı ortamda yapılmamalıdır. Bu işlem açık havada, ateş kaynaklarından uzak, izole bir ortamda yapılmalıdır ve oldukça dikkatli davranılmalıdır.
 • Yakıt seçici anahtarın geçişlerde problem yaratmadığı ve LPG deposu dolum seviyesini gösterdiği görülmelidir. Her şey doğru çalıştığında arabayı benzin ile çalıştırın motorun doğru çalıştığını kontrol edin ve düğmeyi orta konuma getirerek benzin yakıtının engellenmesinden dolayı motorun durmasını bekleyin. Bu noktada düğmeyi “LPG” konumuna getirip motoru çalıştırmadan kontağı açın. Basınç düşürücüsüne kadar LPG hortumunun bağlantılarını kontrol edin ve LPG gaz kaçağı kontrolü yapın. Maksimum ve minumum gaz akışı ayarını yapan vidaları orta konuma getirip, motoru çalıştırın. Kalibre yapmak için dönen makaralı sistemleri veya aracın yolda maksimum sürat yaptırarak sağlayın. Daha sonra, egzos gaz analizörü minumum akışı sağlayacak şekilde ayarlanmalıdır. (Bu durumda minimum karbonmonoksit %0.5-1 değerini verecek şekilde olmalıdır) veya analizör olmaksızın orijinal devir verebilecek şekilde minimum akış düzenlenir. Bu noktada tankı doldurup tankın kapasitesinin %80 inde dolumun durduğu kontrol edilir.
 • LPG deposunun 30 derecelik açı ile monte edildiği kontrol edilmelidir.
 • Depo taşıyıcı civatalar ve depo kemeri kontrol edilmelidir.
 • Jikle kolu çekilerek mikserin jikle kelebeğine temas edip etmediği gözlenmelidir.

Bu Sayfayı Paylaş


Ziyaretçi Sayacı

Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi

 

BAŞAR LPG - TRABZON LPG DÖNÜŞÜM MERKEZİ - (0462) 325 52 52

Bayilik misyonunu üstlendiğimiz tüm markalar, LPG sektörünün önde gelen, en kaliteli ürünleridir. Tüm montajlarımız işçilik ve parça garantilidir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, güncel uygulama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Trabzon'da LPG dönüşümünün adresi Başar LPG!