Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi
0462 325 52 52 - 0532 493 76 43
Başar LPG Facebook Sayfası Başar LPG Twitter Sayfası Başar LPG Youtube Sayfası

Romano Direkt Enjeksiyon Teknolojisi


Romano Direkt Enjeksiyon Teknolojisi

Romano ile TSI FSI ve GDI Motorlara Lpg Montajı

TSI FSI TFSI ve GDI motor teknolojisine sahip araçlarda sıralı sistem lpg montajları başlamıştır.

Romano Direkt Enjeksiyon LPG Sistemi montaj kitleri ile LPG otogaz dönüşüm montajı yapılmaktadır.

 

TSI FSI TFSI ve GDI motorlara normal sıralı LPG otogaz sistemi uygulanabilirmi?

Aslında bu motorlara normal LPG sıralı otogaz sistemi uygulamak mümkündür. Ancak kısa zaman sonra benzin enjektörleri motor ısısından dolayı zarar görecek ve çalışmayacaktır.

Çünkü TSI FSI TFSI ve GDI motorlarda benzin enjektörleri motor bloğu içine gömülü olduğundan, araç LPG de çalışırken benzin enjektörleri devre dışıdır. Dolayısıyla enjektörü soğutacak benzin akışı olmadığından, enjektör ısınacak ve bozulacaktır.

Bu problemi çözmek için, TSI FSI TFSI ve GDI sıralı sistem LPG montaj kitleri araç motor kodlarına göre üretilerek LPG ECU’su (elektronik kontrol ünitesi) programlanmaktadır. Bu program sayesinde belli zaman aralıklarıyla motor LPG de çalışırken benzin püskürtülmektedir. Bundan dolayı yapılacak yakıt tasarruf miktarı şehiriçi kullanımlarda az, uzun yol kullanımlarında ise daha çok olacaktır. LPG sıralı otogaz sistemi ile dönüşüm yapılan TSI FSI TFSI ve GDI araçlarda güç ve performans kaybı olmamaktadır.

 

Romano Direkt Enjeksiyon Teknolojisi

 

[Geri]

Bu Sayfayı Paylaş


Ziyaretçi Sayacı

Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi

 

BAŞAR LPG - TRABZON LPG DÖNÜŞÜM MERKEZİ - (0462) 325 52 52

Bayilik misyonunu üstlendiğimiz tüm markalar, LPG sektörünün önde gelen, en kaliteli ürünleridir. Tüm montajlarımız işçilik ve parça garantilidir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, güncel uygulama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Trabzon'da LPG dönüşümünün adresi Başar LPG!