Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi
0462 325 52 52 - 0532 493 76 43
Başar LPG Facebook Sayfası Başar LPG Twitter Sayfası Başar LPG Youtube Sayfası

BRC ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)


BRC ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

Prensip olarak Gaz ECU su benzin ECU sundan gelen benzin enjeksiyon sinyalini online olarak gaz lisanına tercüme eder. Benzin ECU su devamlı devrededir ve bu ECU tarafından üretilen Ti-benzin püskürtme süresini (bir sürü sensörden veri alınarak üretilen sinyaldir) paylaşır. Benzin ECU' sundan çıkan püskürtme süresine göre RPM, TPS ve MAP sinyalleri dikkate alınarak bir gaz miktarı hesaplanır. Bu gaz miktarı ayrıca gaz basıncı ve sıcaklığına göre gaz ECU' su tarafından yeni bir düzeltmeye tabi tutularak nihai gaz püskürtme süresi olarak gaz enjektörlerine gönderilir.
 
Değişen yol ve motor yüklerine, yanmanın stoikometrik olup olmadığı devamlı benzin ECU' su tarafından izlenip gerekli düzeltmeler yapıldığından, bu düzeltmeler anında gaz enjeksiyon süresine de yansıtılmaktadır.
 
İşin özet olarak genel çalışma prensibi budur.
 
Bütün programlar benzin enjeksiyon sürelerinden faydalanır. Ancak fark gaz enjektörlerinin bir benzin enjektörü gibi çalışıp çalışmadığına bağlı olmaktadır. Anında aynı tepkiyi verip, kısa sürede açıp kapama yapabilmelidir. Markalar arasındaki fark bu noktada ortaya çıkmaktadır. Piyasada çoğu markada kullanılan soleniod vanadan uydurma sözde gaz enjektörleriyle bunu gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu nedenle bu tür enjektöre sahip markalar herhangi bir otomotiv firması tarafından onaylanmamıştır. Çünkü emisyon testlerini geçmesi, Euro-4 standartlarını tutturmaları mümkün değildir. Bir diğer önemli hususta enjektörlerin her açma kapamada aynı miktarda yakıtı püskürtüp püskürtmediği veya uzun kullanım sürelerinde aynı tutarlılığı ve hassasiyeti gösterip göstermediğidir. 
 
BRC Ecu çalışma prensibi

BRC ECU Teknik Özellikleri

  • 16 bit 40 MHz mikroprosesör
  • Çalışma sıcaklığı -40° C / + 105° C
  • Su geçirmez yapı,
  • Çalışma Voltaı 8V-16V
  • EOBD uyumlu
  • K-Line ile haberleşme özelliği
  • KWP ve CAN 2.0 haberleşme protokolu desteği
  • EMC uyumluluk
  • 8 enjektörü ayrı ayrı sürebilme
  • ECE R 67.01 – R110 ve 3004/104/CE onaylı

 

[Geri]

Bu Sayfayı Paylaş


Ziyaretçi Sayacı

Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi

 

BAŞAR LPG - TRABZON LPG DÖNÜŞÜM MERKEZİ - (0462) 325 52 52

Bayilik misyonunu üstlendiğimiz tüm markalar, LPG sektörünün önde gelen, en kaliteli ürünleridir. Tüm montajlarımız işçilik ve parça garantilidir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, güncel uygulama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Trabzon'da LPG dönüşümünün adresi Başar LPG!