Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi
0462 325 52 52 - 0532 493 76 43
Başar LPG Facebook Sayfası Başar LPG Twitter Sayfası Başar LPG Youtube Sayfası

BRC Start Stop Sistemi


BRC Start Stop Sistemi

BOSCH yeni Start/Stop Sistemi araç kullanmayı saf bir zevk haline dönüştürüyor. Bunun nedeni, sistemin size çevreyi korumak, yakıttan tasarruf etmek ve aynı zamanda saf bir sürüş konforu yaşamak için yardımcı olması. Örneğin kırmızı ışıkta durduğunuz zaman bu işlev motoru otomatik olarak durduruyor. Gaz pedalına basar basmaz da motor siz neredeyse hiç fark etmeden yeniden çalışıyor. 

Bu yalnızca elektronik kumandanın değil, aynı zamanda içten yanmalı motoru özellikle daha hızlı ve sessiz çalıştıran yeni Start/Stop Marş Motorumuz sayesinde gerçekleşiyor. 

Artık her duruşun bir kıymeti var 

Motorun verimsiz bir biçimde çalışmasına izin vermektense, aracın her duruşunda Bosch Start/Stop Sisteminin motoru kapatmasına izin verin. 
 
Şehirdeki araç sürüş döngüsünde, Start/Stop Sistemi CO2 emisyonlarını ve yakıt tüketimini %8 azaltır. Bu sürüş döngüsü her biri beş saniyeden 12 duruşun yapıldığı 7 kilometrelik bir yoldan oluşur. Şehir trafiğinde durma süreleri uzayabilir ve dolayısıyla tasarruf potansiyeli daha da fazladır. 
 
Özellikle hızlı ve sessiz otomatik marş yalnızca üstün performanslı Start/Stop Marş Motoru sayesinde değil; aynı zamanda çalıştırma işleminin elektronik kumandası sayesinde sağlanır. 
Bu hızlı marş o denli ekonomiktir ki; bir saniyeden daha kısa duruşlar bile paranızdan tasarruf sağlar. 
 
Motor marşına ve yakıtın yanmasına kumanda etmeye yarayan işlevler motorun kontrol ünitesine yerleştirilmiştir. Aracın akü şarjı bir sensör vasıtasıyla denetlenir. Bosch start/stop sistemi, çok dayanıklı bir marş motorundan, entegre start/stop koordinatörlü motor ECU’sundan ve akü şarjının o andaki ve ilerideki durumun hesaplamaya yönelik bir sensörden meydana gelir. 
Sistem bileşenlerinin klasik bileşenlerden büyük olmaması sayesinde, Bosch start/stop sistemi neredeyse her taşıta zahmetsizce entegre edilebilir. 
 
Aracın tamamen durmasından birkaç saniye sonra motor stop eder. 
Durma olarak anılan bu aşama sırasında, aracın içerisindeki elektrik yüklerine enerji gitmeye devam eder ve enerji tüketimi izlenir. Araç hareket etmeye hazır olur olmaz, motoru yeniden çalıştırmak için debriyaj pedalına (işletim stratejisine bağlı olarak) basmak yeterli olur. 
 

Kullanıcıya sağladığı yararlar: 

Yakıt tüketiminde %8'e varan tasarruf aynı zamanda CO2 çıktısının azalmasını sağlar. Araç tekrar harekete geçerken pratik, gecikmesiz marş basma neredeyse her tip motor büyüklüğüne göre ölçeklenebilir.  Start/Stop sistemi mevcut motor konseptlerine kolay entegre edilir Tek kaynaktan dayanıklı ve ekonomik açıdan verimli sistem çözümü 
 
İşte BRC şimdi bu özelliği tanıyor ve LPG’ li aracınız her duruşunuzdan sonra benzinle değil, LPG ile yola devam ediyor, ekstra tasarruf sağlıyor. 
 
Sektörde bir ilk yine BRC’ den. 
 
BRC ile kaybetmek yok..

[Geri]

Bu Sayfayı Paylaş


Ziyaretçi Sayacı

Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi

 

BAŞAR LPG - TRABZON LPG DÖNÜŞÜM MERKEZİ - (0462) 325 52 52

Bayilik misyonunu üstlendiğimiz tüm markalar, LPG sektörünün önde gelen, en kaliteli ürünleridir. Tüm montajlarımız işçilik ve parça garantilidir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, güncel uygulama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Trabzon'da LPG dönüşümünün adresi Başar LPG!