Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi
0462 325 52 52 - 0532 493 76 43
Başar LPG Facebook Sayfası Başar LPG Twitter Sayfası Başar LPG Youtube Sayfası

AKL LPG Yedek Parçaları


AKL LPG Yedek Parçaları

AKL LPG Sistemlerine ait tüm orjinal yedek parçaları firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. İsterseniz parça montajını da ustalarımıza yaptırabilirsiniz.

Satın aldığınız tüm parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır. Stoklarımızda bulunmayan parçalar distribütör firmaya sipariş verilerek en kısa sürede getirtilir. Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

 

AKL ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

AKL LPG Sistemlerinde kullanılan ECU'nun (Elektronik Kontrol Ünitesi) yazılımı ve dizgisi AEB firması tarafından yapılmıştır. AEB İtalya'nın en büyük yazılım firmalarından birisidir. Zavoli, Lovato, Landi, Landirenzo, Tartarini gibi kitler bu elektronik kontrol ünitesini kullanmaktadır.

AKL Enjektör Yapısı

Valtek enjektör; İtalyanların ençok satan enjektör sistemidir. Bütün sistemler hemen hemen Valtek le başlamışlar ancak zaman içerisinde aynı mantıkla kendi enjektörlerini yapmışlardır.

AKL Regülatör Yapısı

AKL Sıralı Sistem regülatörü gazı buharlaştırmaya yarar. 1.20 mbar basınçla çalışır. Araçtan aldığı sıcak su ile içerisinden geçen LPG gazını ısıtarak faz haline getirir.

AKL Map (Mutlak Basınç Sensörü)

LPG gaz basınçını ölçen ve manifold basıncı ile arasında büyük değişiklikler olması durumunda aracın benzine geçmesini sağlayan sensördür.

AKL Yakıt Seçici Anahtar

Açma kapama anahtarıdır. Aynı zamanda seviye göstergesi olarakta çalışır.

AKL Tesisat Kablosu

Elektronik Tesisat Kablosu; Ecu ünitesinden aldığı sinyalleri diğer parçalara aktaran kablo tesisatıdır.

AKL Gaz Valfi

Depodan gelen LPG'yi tutar. Kontak açılınça araç gaza geçeçeği zaman açar ve LPG'nin regülatöre gitmesini sağlar. Kontak açık unutulması halinde açılan valf 10 saniye sonra araç çaılşmazsa LPG akışını keser.

AKL Depo Şamandırası (Multivalf)

Multivalf olarakta adlandırılır. Çoklu valf, çoklu emniyet sistemi anlamına gelir. Bir girişi birde çıkışı vardır. Giriş yerinden dışarı gaz çıkmaz. Çıkış yerindende içeri gaz girmez. Dolayısıyla içeri alev almaz, aşırı basınçtan dolayı patlama olmaz. Dışardan ateşe maruz kalınca kurşun tapa erir ve aşırı basıncı boşaltır. Tank alttan ısınırsa aşırı akım valfi açar ve basıncı boşaltır. Lpg tanklarını patlatabilmek mümkün değildir.

AKL Şamandıra Havalandırma Kapağı

Şamandıra üzerinde bulunan 6/1 ve 8/1 bakır boruların bağlantı noktalarında zaman ile oluşabilecek lpg sızıntısını dışarı atmak için kullanılır. Lastik contaları takılı olmasına ve kapağın kapalı olmasına dikkat edilmelidir. Dışarıdan hava alan ve dışarıya hava akışı sağlayan spiral hortumların kelepçeleri kesinlikle takılı olmalıdır. Dışarı çıkış bacalarının hava alır kısımların birinin öne, diğerinin arkaya bakması gereklidir. Bu montaj şekli aynı zamanda standartlarla bildirilen zorunlu montaj şeklidir.

AKL LPG Filtresi

Regülatör ile enjektörler arasında kullanılan 12-14 mikron gözenekleri bulunan filtredir. 10 000 kilometrede bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Bazılarının üzerinde basınç sensörü de bulunur.

AKL Montaj Seti

AKL kelepçe montaj seti, araç montajı yapılırken ihtiyaç duyulan bütün kelepçe, vida ve bağlantı elemanlarını bir paket halinde sunmaktadır.

AKL LPG Dolum Noktası

LPG dolum noktası; Aracın deposunu doldurmaya yarayan dolum aparatıdır. Mümkün olduğu kadar dolum aparatı dolum kapağı ile kullanılmalıdır

AKL LPG Yedek Parçaları

 

[Geri]

Bu Sayfayı Paylaş


Ziyaretçi Sayacı

Trabzon LPG Dönüşüm Merkezi

 

BAŞAR LPG - TRABZON LPG DÖNÜŞÜM MERKEZİ - (0462) 325 52 52

Bayilik misyonunu üstlendiğimiz tüm markalar, LPG sektörünün önde gelen, en kaliteli ürünleridir. Tüm montajlarımız işçilik ve parça garantilidir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, güncel uygulama fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Trabzon'da LPG dönüşümünün adresi Başar LPG!